Özel ve Grup Dersleri Verilir

Lila Sanat

Yan Flüt Dersi

yan-flutYan Flüt Derslerimiz,

Nedir Bu Yan Flüt? Kısaca Öğrenelim?

Yan flüt; baş, gövde ve kuyruk bölümlerinin bir araya gelmesiyle oluşan nefesli bir çalgıdır. Çalgının baş kısmında ağızlık denilen bir kısım bulunur ve üfleme yoluyla ses elde edilir. Günümüzde yaygın solo bir çalgı olarak kullanılır. Soprano(ince) sesli bir çalgıdır. Kurumumuzda yan flüt kursu, nota eğitimiyle başlar ve öğrencinin seviyesine göre şekillenir.

Yan Flüt Nasıl ve Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Yan flüt 1832 yılından günümüze kadar bütün batı müziği klasik orkestralarda kendini benimsetip gösterebilen etkin bir üflemeli çalgıdır. Çağımızda oldukça revaçta bir enstrüman olan yan flüt oldukça dinlendirici ve etkileyici bir sese sahiptir. Yan flüt çalmak akla geldiğinde, diğer üflemeli enstrümanlarda olduğu gibi acaba nefesim yeter mi kaygısı uyanmaktadır. Yan flüt üzerinde uzman hocamız sizlere öncelikle doğru teknikle üflemeyi, sonrasında da tuşede bulunan sesleri kısa bir sürede algılamayı öğretecektir. Temel eğitimi tamamladıktan sonra,  nota öğretim sürecine geçip profesyonelliğe adım atacaksınız. Çalışmalarımızın sonucunda alt yapınız güçleneceği için, isteğiniz tarzda müziğe yoğunlaşıp dersleri kişiselleştireceğiz. Bu sayede, kendi tarzınızda parçalar çalacak, çalgıdan aldığınız haz ve keyif güçlenecek ve yan flütü ömrünüzün sonuna kadar çalmaktan vazgeçmeyeceksiniz!

Neden Yan Flüt Eğitimi Almalıyım?

Yan flüt, armonik yapısı ve etkileyici ses tınısı ile bir çok tarza hitap edebilir. Bu nedenlede yan flüt seçimiyle birey kendi benimsediği tarzdaki müziğini yapabilir ve hem bireysel olarak hem de dinleyici üzerinde büyük haz duygusu oluşturabilir. Bunların yanı sıra güzel ruh hali, hafıza gelişimi, algı güçlendirme, kaygı yenme vb.  bireysel gelişimde de hayatta etkin olmanızı sağlayacaktır.

YAN FLUT ATÖLYE ÇALIŞMASI

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com