Özel ve Grup Dersleri Verilir

Lila Sanat - Özel Piyano Dersleri

PREV
NEXT

piyanoPiyano Derslerimiz,

Kısaca Piyano Nedir Öğrenmek İstiyorum?

Piyano  tuşlu bir çalgı olup,  çift el ve çift anahtar kullanılarak çalınır. Beynin iki taraflı çalışmasını güçlendiren ve işitmenin gelişmesini sağlayan bir enstrümandır. Tüm çalgıların anası olarak kabul edilir. Hem eşlik için hem de solo olarak kullanılır. Kurumumuzda piyano eğitimi minimum 4 yaşla başlar.

Klasik batı müziği ve nota eğitimiyle başlayan piyano çalışmalarımız, öğrencilerimizin seviye kaydetmesiyle birlikte farklı müzik türleriyle (Türk müziği, popüler müzik vs.) desteklenir. Amacımız eğlenceli olduğu kadar disiplin de içeren teknik ve müzikal anlamda gelişmeyi hedefleyen bir müfredat oluşturmak, öğrencilerimize kendilerini piyanoya hakim hissetmelerini sağlamaktır.

Eğer piyano çalmak sizin de hayallerinizi süslüyorsa, hemen harekete geçin.

Piyano Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim?

Piyano öğreniminde, donanımlı iyi aktarıcı bir öğretmenin, kursiyeri düzenli ve doğru çalıştırmasıyla ilk bir ayda tuşede bulunan notaların yerlerini beyine yerleştirir. Kursiyerin tuşe hakimiyeti sağlandıktan sonra, disiplinli çalışma sürdürülerek nota okuma da kavrandığında, yaklaşık3 aylık bir süreçte istediğiniz parçaları ya da hocanızın belirlediği eserleri veya popüler parçaları çalabilir duruma gelirsiniz. Tabi bu çalma arzusu sadece istekle kalmayıp öğrencinin disiplinli çalışma planı yapmasıyla mümkündür. Disiplinli çalışma planıyla, sürekli bir gelişim göstereceğinizden şüpheniz olmasın.

Neden Piyano Eğitimi Almalıyım?

Piyano, diğer çalgılar gibi insanın bireysel gelişiminde çok büyük bir rol oynadığı gibi, piyano gelmiş geçmiş en temel çalgı aletlerindendir. Birey piyano çalarken, beynini çok yönlü kullanması gerekir. Piyano çift anahtar olduğu için, piyano çalmak doğru nota takibini, eş değer olarak ta doğru nota okumayı gerektirir. Çift anahtar okumayı gerektiren piyano, hem sağ el hemde sol elin uyumunu ve metronomu iyi dinleyip ritmi kaçırmamayı gerektirir. Ses genişliğinin fazla olduğu, her tarzın vazgeçilmezi olan has çalgı piyano, üzerindeki belli aralıklarla yapılmış olan tuşları ile insan vücudunun her yaşta kolayca kavrayıp çalabileceği bir yapıya sahiptir. Piyano bilinçli çalıştırılırsa, çok sesli müziği içerdiği için insan beynine müziğin armonisini benimsetir. Bununla birlikte bireyin müzik kapasitesi artar. Bunlara dayanarak piyanonun çocuk gelişiminde ne kadar yararlı olacağını aşikardır. Müzik eğitimine ilk başta piyano ile başlayan bireyler diğer enstrümanlara geçtiğinde de, daha başarılı performans gösterirler. Bu yönleriyle piyano, geçmiş ve gelecek çağımızın en etkin enstrümanı olma özelliğini hak ediyor.

 

Piyano Dersi Çalışması

Piyano Dersi Çalışması 1

Asrın Can Akalın Atölye Çalışması

Asrın Can Akalın Atölye Çalışması

Asrın Can Akalın Atölye Çalışması

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com