Özel ve Grup Dersleri Verilir

Lila Sanat

Keman Dersi

kemanKeman Derslerimiz,

Keman Nedir? Ne Değildir? Kısaca Tanıyalım..

Keman yaylı çalgılar ailesinin en küçük ve en etkin bireyidir. Etkin sesi ve ses genişliği dolayısıyla solo çalgı olan keman, diğer yaylı enstrümanlara göre daha fazla dokümanlara ( etüt, eser vs.) sahiptir.

Başlangıçta, tüm yaylı çalgılar gibi perdesiz olduğu için öğrenimi zor olan keman eğitimi, kurumumuzda teknik ve kulak eğimini destekleyici bir eğitimle kafanızı kurcalayan kemanı ne kadar zamanda çalabilirim sorusunu, eğlenceli ve öğrenciyi teşvik eden bir çalışma süreciyle cevaplandırmayı hedefler.

Başlangıç olarak gsf ve konservatuvar müfredatıyla birebir olan klasik batı müziği eğitimimiz ile öğrencilerimize doğru tekniği ve doğru notasyonu sağlamak amaçlanır. sonrasında öğrencimizin isteği üzerine derslerimiz şekillenir.

Keman Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenirim? 

Keman öğrenimi ilk başlayanlar için zor görünse de diğer yaylı çalgılarına göre daha hızlı bir öğrenim süreci gösterir. Bunun nedeni çalgının popülaritesi ile artan eğitim materyallerinin fazlalığıdır. Diğer bir deyişle, keman öğrenim teknik metotların çok olmasıdır. Keman çalmak, bilinçli, donanımlı, iyi aktarıcı bir öğretmenin düzenli ve doğru çalıştırmasıyla yaklaşık 3 ay gibi bir zamanda öğrenilir. Bu süreç sonunda öğrenci, istediği tarzdan parçaları kendi başına çalabilir hale gelmektedir. Tabi ki tüm enstrüman eğitimlerinde olduğu üzere, başarı tamamen  çalma arzusu ve istekle kalmayıp, öğrencinin kendi disiplinli çalışma planıyla mümkündür.

Neden Keman Eğitimi Almalıyım ?

Tarih boyunca sayısız bestenin yapıldığı keman, solo bir enstrümandır. Bunun yanı sıra keman her tarz amatör veya profesyonel müzik guruplarında boy gösterdiği için popülaritesi çok yüksek bir çalgıdır. Keman eğitimi diğer yaylı çalgılar gibi insanın bireysel gelişiminde çok büyük bir rol oynar. Öncelikle insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. Keman çalmak isteyen bir bireyin beyni çok yönlü düşünmek zorundadır. Keman öğrenimi ilk öncelikle doğru keman tutuş tekniği, keman çalarken sağ el yay tekniğinin bozulmaması, doğru nota okuma ve aynı zamanda metronomu iyi dinleyip ritim uyumunun yakalanması ile başlar. Verilen temel eğitimi doğru şekilde tamamlayan bir kursiyer, keman çalmanın keyfine hızlı bir şekilde ulaşabilir, bu keyfi hem kendisi, hem de çevresine tattırabilir!

KEMAN ATÖLYE ÇALIŞMASI

KEMAN ATÖLYE ÇALIŞMASI

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com