Özel ve Grup Dersleri Verilir

Lila Sanat

Elektro Gitar Kursumuz

elektro-gitarElektro Gitar Derslerimiz,

Elektro Gitar Eğitimi Nasıl Olur?

Elektro gitarı basitçe tanımlamak gerekirse; tellerin titreşimini, gövdesinde bulunan manyetik alıcılar sayesinde elektrik akımına çeviren ve bir amfi yardımıyla akımı yüksek seviyede sese dönüştürebilen gitar türüdür. Günümüzde yaygın olarak kullanılan solo bir çalgıdır. Elektro gitar dersi genelde gençlerin ilgisini çekmekte olup, elektro gitar eğitiminin kurumumuzda müfredat işleyişi öğrencinin müzik tarzına göre belirlenir. İlk başta teknik alıştırmalarla başlayan dersler zamanla eğlenceli grup çalışmalarıyla desteklenir.

Gitar Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Gitar, diğer çalgılara göre daha hızlı öğrenim süreci gösteren çalgıdır. Bunun nedeni olarak, gitarın insan vücuduna olan uyumunu ve popüler bir çalgı olmasını gösterebiliriz. Aynı zamanda gitar eğitimi ile ilgili yayınların sayısı fazlalığı öğrenimini kolaylaştıran etmenlerdendir. Kendini gitar eğitiminde ispatlamış hocalarımız sayesinde, öğrenim çok kolaylaşmakla birlikte, öğrenim süresi düşmektedir. Öğrencilerimizin istekli çalışmasına, hocalarımızın sunduğu doğru kaynaklar eşlik ettiği takdirde, kursiyerlerimiz bir aylık bir zaman sonunda istediği türden eserleri veya popüler parçaları çalmaya başlayabilir.

Neden Gitar Eğitimi Almalıyım ?Gitar eğitimi,  diğer sanatsal eğitimler gibi  insanın bireysel gelişimini arttırmakla birlikte, insanı çoklu düşünce yöntemine zorlar. İnsan gitar çalarken,  çok yönlü düşünmesi gerekir.  Kişi, öncelikle  gitar çalarken doğru tekniği bozmaması gerektiği gibi, doğru nota okumayı bilmeli ve aynı zamanda metronomu iyi dinleyip ritim uyumsuzluğu yapmaması gerekir. Bunları doğru bir şekilde yapan bir öğrenci, hem görsel hem işitsel olarak hızlı bir gelişim sürecine girecek, bunların yanı sıra çaldığı herhangi bir eserden veya popüler parçadan daha çok keyif alacaktır. Birey eğitim süreci sonunda gitara daha çok bağlanır ve dinleyenlere de bir o kadar keyif verir. Siz de keyif aldığınız tarzda isteğiniz parçayı kendi çalgınızla çalıp, duygularınızı özgürce ifade edin!

TOP

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com